Správná volba pro váš profesionální růst

Efektivní strategie nákupu: Jak v nákupu odhalit skrytý potenciál

Umíte zvolit správnou strategii nákupu? Špatně zvolená strategie nákupu vás připravuje o zisk! Nevěříte? Příběhy o tom, že výběrové řízení nebo vyjednávání s dodavatelem dopadlo špatně, jsem slyšel vyprávět od celé řady nákupčích, ale jen někteří dokážou určit hlavní příčiny neúspěchu, poučit se a nedělat další laciné chyby.

Přitom každý lepší nákupčí by měl mít jasnou představu o tom, jak vybrat nejúčinnější strategii nákupu pro každou komoditu (skupinu výrobků nebo služeb), která odpovídá specifickým podmínkám společnosti.

Nalézt efektivní strategii nákupu můžete také intuitivně.

Ale pokud se tak stane, jakou máte jistotu, že jste se rozhodli správně? O co konkrétně se bude vaše rozhodování opírat? Jak můžete garantovat, že ve své nákupní strategii opravdu ošetříte všechny hrozby a využijete nových příležitostí?

Špatně zvolená nákupní strategie je častou příčinou zbytečně vysokých nákupních cen, nedostatečné kvality, nespokojených interních zákazníků nebo špatných vztahů s dodavateli.

Naopak vhodná nákupní strategie pozitivním způsobem ovlivní nejen ziskovost společnosti.

Proto musíte vědět, které klíčové faktory je zapotřebí zohlednit a zvážit jejich význam. Pak teprve můžete učinit správné rozhodnutí.

Dost možná už ve své praxi používáte správné postupy, díky kterým máte ty nejlepší dostupné nákupní podmínky. Jen jste pravděpodobně doposud nevěděli, že jsou to ony, a proto jste zcela nevyužili jejich potenciál.

Pokud ale chcete vytvářet a implementovat optimální strategie nákupu, pokud chcete nakupovat za těch nejlepších možných podmínek, pokud chcete mít dostatečnou zásobu, pokud chcete umět pružně a rychle reagovat na požadavky interních zákazníků, musíte mít jasno v tom, CO, PROČ, JAK a KDY udělat.

Musíte jednat na základě promyšleného postupu, díky kterému rozpoznáte nové příležitosti a uvědomíte si potencionální hrozby.

A právě takové postupy si ukážeme na semináři „Efektivní strategie nákupu: Jak v nákupu odhalit skrytý potenciál“.

 Jak vám tento seminář pomůže v nákupní praxi

Tento kurz pomůže účastníkům vytvářet a implementovat optimální a efektivní strategie nákupu, které vycházejí ze specifických podmínek a možností firmy.

A jak to uděláme?

Nebudeme opakovat laciné chyby nezkušených nákupčích, ale ukážeme si promyšlené a vyzkoušené postupy, které v hojné míře používají úspěšné společnosti.

Co se dále dozvíte

Pod vedením zkušeného lektora, který vám vysvětlí, co konkrétně udělat, proč to udělat, jak to udělat, co změnit a co ponechat, získáte užitečné tipy, rady a návody, které vám pomohou v následné každodenní práci:

Ale pozor! Nebude to jen obyčejná přednáška, nebudete jen poslouchat…

… budeme se bavit o vašem nákupu, budeme se bavit o tom, s čím zápasíte a co potřebujete změnit či zlepšit.

Společně najdeme postupy, nástroje a strategie, které vám pomohou nakupovat za co možná nejlepších podmínek.

Aby pro vás bylo toto setkání maximálně přínosné, promyslete si a přineste si s sebou konkrétní příklady neúspěšných výběrových řízení, vyjednávání nebo situací, ale i těch, které dopadly dobře.

Během dne pak…

  1. Popíšete hlavní situaci (problém), se kterým se ve vašem nákupu potýkáte, a vysvětlíte, co vás trápí, proč je pro vás důležité to vyřešit. Objasníte i svou představu o tom, jak by měl vypadat konečný výsledek.
  2. Během diskuse poznáte, jak se s obdobnými problémy vypořádali v jiných firmách. Uslyšíte, co funguje a co ne. Odnesete si doporučení, jak svůj problém vyřešit.
  3. Vyslechnete si, jak s nákupem potřebných produktů nebo služeb zápasí v jiných společnostech. Uslyšíte, jaké postupy používají. A uvědomíte si, jak můžete jejich zkušenosti využít u vás.
  4. V diskusi o potížích ostatních firem budete mít možnost vyjádřit svůj názor. Nastavíte jim obrazné zrcadlo a prozradíte pohled nezaujatého pozorovatele. A to stejné poskytnou ostatní i vám.
  5. Z celého dne si tak odnesete praxí prověřené postupy, které můžete využít k zefektivnění svého nákupu hned druhý den v práci.

A navíc načerpáte inspiraci ze zkušeností a příkladů ostatních, kteří velmi často řeší stejné těžkosti… a úspěšně.

Komu je seminář určen

Tento kurz je ideální pro profesionální nákupčí z jakéhokoli odvětví, kteří jsou zodpovědní za řízení nákupu různých kategorií výrobků nebo služeb a zjišťování možností úspory nákladů. Účastníky provede klíčovými tématy a vybaví je znalostmi a technikami nutnými pro vytváření ideální strategie nákupu pro jejich společnost.

Co říkají zákazníci

Možná si říkáte, že to sice zní zajímavě, ale že chcete důkazy. Že vám učat na semináři k něčemu opravdu bude. Nechme tedy mluvit klienty, kteří už absolvovali nějaký kurz a aplikují různé tipy, rady a návody ve své každodenní nákupní praxi:

„Absolvoval jsem dva semináře: Strategické řízení nákupu a strategie nákupu a Excelentní nákupčí. Oba semináře byly velmi zajímavé a přínosné. Kvituji velké množství užitečných informací, které jsou v materiálech k seminářům. Ač jsou v automobilovém průmyslu důkladně propracované metody používané nákupním oddělení, byly pro mě semináře velmi přínosné. V neposlední řadě jsem ocenil možnost sdílet praktické zkušenosti z nákupu i s ostatními účastníky semináře.“
Marek Kuthan
TI Automotive

„Seminář Strategické řízení nákupu a strategie nákupu mohu vřele doporučit nejen novým, ale i kolegům pracujícím již delší dobu v oboru. Cenným přínosem pro mě bylo mimo jiné i možnost sdílet informace a postupy kolegů z jiných firem. Navíc organizace, podklady a příprava semináře dokresluje profesionalitu a zkušenosti lektora.“
Eva Pilařová
Česká spořitelna, a.s.

„Semináře Strategické řízení nákupu a Excelentní nákupčí splnily maximálně moje očekávání. Lektor Jarda Cirkovský nás na obou seminářích velmi poutavě seznámil s hlavními principy strategie nákupu a detailně nás provedl správným nákupním procesem. Svoje prezentace prokládal i velkým množstvím případů z praxe a semináře tak byly zajímavé po celý den. Účast na těchto seminářích určitě doporučuji všem, kteří si chtějí osvěžit a prohloubit svoje zkušenosti z oblasti nákupu a posunout se profesně zase o kousek dál!“
Tomáš Vacek
AXA Česká republika a Slovensko

Další hodnocení účastníků seminářů.

Čas zahájení a průběh semináře

Seminář se uskuteční 12. 5. 2020. Začíná v 9:00, předpokládaný konec je v 16:30.

Místo konání

Hotel Occidental Praha Five**** (dříve Hotel Barceló Praha Five), Radlická 46, 150 00 Praha 5

Jaká je cena a co za ní získáte

Při včasné registraci seminář stojí 4 790 Kč, respektive 5 290 Kč. Zvýhodněná cena je platná pouze do 31. 3. 2020.

Od 1. 4. 2020 platí standardní vstupné. Ve verzi LOW-COST činí 5 322 Kč a ve verzi PROFI kurz stojí 5 878 Kč.

Návod na získání zvýhodněné ceny naleznete níže v části Jak získáte 10% slevu za včasnou registraci.

Chcete mít ty nejlepší možné výsledky? Podívejte se, jak a v čem vám pomůže VIP MENTORING. >>>

Jak získáte 10% slevu za včasnou registraci

Vyberte si verzi semináře. Klikněte na tlačítko OBJEDNAT SEMINÁŘ. Vyplňte objednávkový formulář a v části Slevový kód vložte kód predprodej5 a stiskněte tlačítko UPLATNIT SLEVOVÝ KÓD. Cena se automaticky přepočítá. 

Bonusy v hodnotě 5 500 Kč

K obsáhlým tištěným materiálům, zahrnujícím mé šestadvacetileté zkušenosti nabyté vlastní nákupní praxí, navíc získáte tyto velmi hodnotné BONUSY v hodnotě 5 500 Kč bez DPH.

Chcete se přihlásit právě teď? Klikněte na OBJEDNAT SEMINÁŘ a rezervujte si místo.

OBJEDNAT SEMINÁŘ >>

Pořád ještě váháte? Není třeba.

9690150_sProtože jsem si naprosto jistý přínosem semináře pro zlepšení úrovně vašeho nákupu, své znalosti jsem získal vlastní nákupní praxí a vím, že fungují, rozhodl jsem se usnadnit vám rozhodování a poskytnout vám garanci vrácení peněz.

Pokud se na seminář přihlásíte a během první hodiny zjistíte, že s obsahem a průběhem nejste spokojení, tak můžete seminář opustit a požádat o vrácení kupní ceny.

Kdo seminář vede a proč mu důvěřovat

Jarda Cirkovský m

Jaroslav Cirkovský

Přihlášení na seminář

OBJEDNAT SEMINÁŘ >>

Přihlášením na seminář souhlasíte s Všeobecnými obchodními podmínkami a s evidencí vašich kontaktních údajů (do doby, než požádáte o jejich vymazání a zrušení vašeho souhlasu, což

ebook o firemním nákupu a e-aukcích

Nejlepší vyjednávač je váš počítač

Podrobný návod, jak realizovat úspěšné výběrové řízení

X

X

© Jaroslav Cirkovský • Všechna práva vyhrazena • Provozovatelem webu je firma BENEFICO s.r.o.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby